لوله و اتصالات پلی اتیلن

لوله و اتصالات پلی اتیلن که به اختصار PE نیز گفته می‌شود، از پلیمریزاسیون اتیلن تولید می‌شود. PE نوعی لوله پلاستیکی انعطاف پذیر است که برای انتقال سیال و گاز استفاده می شود و اغلب برای جایگزینی خطوط لوله اصلی بتنی یا فولادی استفاده می شود. مقاومت PE در برابر مواد شیمیایی و همچنین در برابر خوردگی و نیز وزن کم آن، باعث استفاده مقرون به صرفه از آن در لوله کشی سیال و گاز کرده است.

لوله و اتصالات پلی اتیلن

این نوع لوله به دلیل دوام، اتصالات بدون نشتی، مقاومت در برابر خوردگی و مقرون به صرفه بودن، از دهه 1950 برای انتقال آب و سایر سیالات در اروپا و آمریکا استفاده شده است.

پلی اتیلن به دو گروه پلی اتیلن سنگین و پلی اتیلن سبک تقسیم می‌شوند. پلی اتیلن سنگین دارای چگالی بالا و نیز انعطاف پذیری کم است. در عوض پلی اتیلن سبک دارای چگالی کم و انعطاف پذیری بالا است.

ویژگی های مهم لوله پلی اتیلن

* مقاومت بالا در برابر خوردگی: لوله PE نسبت به سایر لوله های فلزی دارای مقاومت بالا در برابر خوردگی است و همین موضوع باعث تمیز بودن آب و نداشتن مواد اضافی مانند زنگ زدگی لوله و تاثیر آن بر بهداشتی بودن آب می شود. خوردگی یکی از پرهزینه‌ترین مشکلات رایج لوله‌کشی است. راهکار‌های مقابله با خوردگی استفاده از محافظ کاتدی است، ولی پرهزینه است.

* مقاومت در برابر فرسودگی: لوله های پلی اتیلن به دلیل عدم خوردگی و نیز انعطاف‌پذیری مقاومت زیادی در برابر فرسودگی دارد. این لوله نسبت به لوله‌های پلیکا دارای استحکام لوله های پلی اتیلن به دلیل عدم خوردگی و نیز انعطاف‌پذیری مقاومت زیادی در برابر فرسودگی دارد. این لوله نسبت به لوله‌های پلیکا دارای استحک زیادی است.

* سبک وزن بودن: این لوله نسبت به لوله‌های فلزی وزن کمتری دارند. همین امر باعث محبوبیت این لوله شده است.

فروشگاه گیتی من تامین کننده انواع لوله‌های پلی اتیلن، با کمترین قیمت ممکن

برای استعلام قیمت و خرید با ما تماس بگیرید.

021-66613482 021-65812704

مزایا پلی اتیلن

  • برای ایجاد اتصالات نیاز به ابزار خاصی نیست.
  • مقاومت زیاد در برابر فشار، باعث افزایش تحمل زیاد این محصول در شرایط سخت می‌کند.
  • وزن کم، استفاده از پلی اتیلن را در شرایط سخت آسان می‌کند.
  • مقاومت در برابر مواد شیمیایی از ویژگی پلی اتیلن است.
  • قیمت اتصالات پلی اتیلن نسبت به سایر اتصالات کم است.

برندهای تولید کننده لوله پلی اتیلن

اصفهان پلاست

اصفهان پلاست

پلیمر اتصال پیشرو

پلیمر اتصال پیشرو