لوله و اتصالات پنج لایه

لوله و اتصالات پنج لایه، از ترکیب فلز و پلیمر به وجود آمده است. ایده تولید لوله ای باکیفیت و با دوام از آنجا نشئت گرفت که لوله‌های فلزی و پلیمری هر کدام به نوعی ایراداتی داشتند. بنابراین تولیدکنندگان سعی در تولید لوله‌ای کردند که مزایا لوله‌های فلزی و لوله‌های پلیمری را داشته باشند.

لوله و اتصالات پنج لایه

مهندسان موفق شدند لوله‌ای متشکل از یک لایه آلمینیوم که توسط دو لایه پلیمر احاطه شده و توسط چسب های مخصوص به هم متصل شده‌اند بسازند و نام آن را لوله پنج لایه بگذارند. همین ایده توانست لوله‌ای مستحکم و سبک به دلیل استفاده از پلیمر و آلمینیوم به وجود آورد. حال این کار توانست دغدغه بسیاری از سازندگان را برطرف کند زیرا تعویض لوله علاوه بر سخت بودن، هزینه زیادی در بر خواهد داشت.

ویژگی های مهم لوله پلیکا

* مقاومت بالا در برابر خوردگی: لوله پنج لایه همانند لوله پلیکا دارای مقاومت بالا در برابر خوردگی است. این مقاومت باعث جلوگیری از زنگ زدگی لوله و نیز پاکیزگی آب می‌شود.

* رسوب ناپذیری: مقاومت زیاد لوله‌های پنج لایه در مقابل رسوب باعث محبوبیت این محصول شده است.

* تحمل زیاد فشار: یکی از مهمترین ویژگی‌های این لوله قدرت تحمل فشار بالا به دلیل آلمینیوم به کار رفته در داخل آن است.

* سبک بودن و نصب آسان: لوله‌های پنج لایه نسبت به لوله‌های فلزی وزن کمتری دارند. همین امر سبب استفاده راحت از این لوله و نصب آسان آن می‌شود.

* مقاومت در برابر مواد شیمیایی: جنس داخلی ترین لایه این لوله از نوعی است که در برابر انواع مواد شیمیایی به خصوص اسید‌ها مقاوم است.

* انعطاف پذیری: به دلیل مواد به کار رفته در تولید لوله های پنج لایه، این محصول دارای انعطاف خوبی است. این انعطاف پذیری سبب شکل دادن راحت به آن شده است.

* مقاومت در برابر نفوذ اکسیژن: این لوله به دلیل استفاده از آلمینیوم در داخل آن، باعث عدم نفوذ اکسیژن به داخل لوله و آب شود.

فروشگاه گیتی من تامین کننده لوله‌های پنج لایه، با کمترین قیمت ممکن

برای استعلام قیمت و خرید با ما تماس بگیرید.

021-66613482 021-65812704

برند های تولید کننده لوله پنج لایه

نیو پایپ

نیوپایپ

سوپر پایپ

سوپر پایپ

سوپر پایپ

ایزی پایپ